hamile-kalma-yumurtlama-takvim-hesaplayici
Hesaplayıcıyı kullanarak hamilelik şansınızın en yüksek olduğu dönemi belirleyebilirsiniz
İki adet döneminiz arası kaç gün?:(bir adet kanamasının başladığı günden diğerine kadar olan gün sayısı)
Son adetinizin ilk gününü yazınız: HESAPLA!

Yumurtlama takvimi (yumurtlama dönemi) hesaplayıcı ile en uygun hamile kalma zamanını bulabilirsiniz

Gebelik isteyen çiftler için gebe kalma şansının en yüksek olduğu zamanı belirlemek, yumurtlama takvimi hesaplaması ile mümkündür.

Düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama, adet kanaması başlamadan yaklaşık 2 hafta önce başlar.

Bu hesapla adet dönemi;

  • Düzenli 28 gün süren kadınlarda yumurtlama adetin yaklaşık 15. günü gerçekleşir.
  • Düzenli 30 gün süren kadınlarda yumurtlama adetin yaklaşık 17. günü gerçekleşir. (Sayfamızdaki hesaplayıcıdan bu hesabı otomatik olarak yaptırabilirsiniz.)

Hamilelik için en uygun ne zaman ilişkiye girilmeli?

Gebelik isteyen çiftler, hesaplanan yumurtlama (ovulasyon) gününden 2 – 3 gün önce başlayarak bir hafta boyunca 2 – 3 güne bir (her gün cinsel ilişkiye girmek sperm sayısını düşüreceğinden 2 güne bir ilişki tavsiye edilmektedir) cinsel ilişkiye girilerek gebelik şansını yükseltebilirler.

Adetleri düzensiz kadınlar sayfadaki hesaplayıcıyı kullanabilir mi?

Düzensiz adet gören kadınlarda yumurtlama takvimi hesaplaması daha zordur. Hesaplanan tarihin yanlış olma ihtimali fazla olacaktır. Ancak her zaman kanama başlamadan iki hafta (14 gün) önce yumurtlama gerçekleşir.

Ne zaman ilişkiye girilirse hamile kalınır?, hamile kalma dönemleri, hamile kalma zamanı hesaplayıcı, yumurtlama takvimi hesapla, hamilelik için en uygun günler, hamilelik için ne kadar beklemeli, hamile kalmak için ne yapmalı, hamile kalmak için hesaplama, hamile kalmak istiyorum, hızlıca hamile kalmak, ne zaman ilişkiye girilirse hamile kalınır