Sayfamızdaki gebelik haftası hesaplayıcısını kullanarak; ne zamandır hamileyim, hamilelikte gün hesabı, ne zaman doğum yapacağım, bebeğin doğum tarihi hesaplanır, kaç hafta kaç günlük hamileyim, ne zaman doğar, kaç aylık hamileyim vb. sorularınızın cevaplarını bulacaksınız. Ayrıca unutmamalısınız ki bu hesaplayıcı, son görülen adetin başlangıç tarihine göre hesaplanmaktadır ve çıkacak sonuç ultrason ölçümü gibi kesin değildir, yaklaşıktır.

Adetinizin BAŞLADIĞI TARİHİ Yazın

GÜN / AY / YIL

HESAPLA!

Gebelikte Süre Hesabı

Gebelikte önemli olan hafta sayısıdır. Tüm gebelik hesapları ay değil hafta sayısı üzerinden hesaplanır. Gebelik süresi toplamda 40 haftadır, doğumların çoğu 38. – 40. haftalar civarında gerçekleşir.

Sayfadaki hesaplayıcı ile hamileliğinizin kaçıncı haftada olduğunu ve doğum tarihini hesaplattıktan sonra aşağıdaki tablodan bebeğinizin doğumuna kaç ay kaldığını görebilirsiniz.

Gebelik (Hamilelik) Ayları hangi haftaları ifade eder
1 aylık gebelik4 - 5 haftalık gebelikler
2 ayı bitmiş gebelik8 - 9 haftalık gebelikler
3 ayı bitmiş gebelik12 - 13 haftalık gebelikler
4 ayı bitmiş gebelik16 - 17 haftalık gebelikler
5 ayı bitmiş gebelik20 - 21 haftalık gebelikler
6 ayı bitmiş gebelik24 - 25 haftalık gebelikler
7 ayı bitmiş gebelik28 - 29 haftalık gebelikler

8 ayı bitmiş gebelik

32 - 33 haftalık gebelikler
9 ayı bitmiş gebelik36 haftalık gebelikler
9 ay 10 günlük gebelik40 haftalık gebelikler

Bebeğin hafta hafta gelişim evreleri

Devamı »

Bebeğim ne zaman doğacak, kaç haftalık hamileyim, kaç aylık hamileyim, doğum tarihi hesapla, kaç gün sonra doğum yapacağım, gebelik haftası hesaplama, gebelik hamilelik takvimikaç aylık hamileyim otomatik hesapla, kaç aylık hamileyim ben şimdi, kaç aylık hamileyim, kaç haftalık hamileyim, gebelik haftası hesaplama, kaç günlük hamileyim hesaplama, yaklaşık doğum zamanı otomatik hesaplama, yaklaşık doğum tarihi hesaplama, muhtemel doğum haftası hesaplama, tahmini doğum haftası hesaplama, ne zamandan beri hamileyim, ne zamandır hamileyim