Gebeliğin 8. haftası

Bebeğin boyu: 20 mm

Bebeğin kilosu: 2 gramdan az

Bebeğin dil ve dudaklarının gelişimi sürmektedir, hafta sonuna kadar tamamlanır. Diş ve damak yapısı bu hafta sonuna doğru oluşmaya başlayacak, göz mercekleri, pankreas, barsaklar ve bronşlar belirginleşmeye başlar. Akciğer bu hafta sonunda gelişimini hızlandıracak fakat bu yapılar ancak 34. haftadan sonra gelişimini tamamlayacaktır.

İskelet dokusuna gelince, kıkırdak şeklinde taslak hazırdır. El ve ayak parmakları oluşmuştur fakat daha birbirleriyle bitişiktir.

HESAPLAYICI: Bebeğim Kaç Haftalık?

8 haftalık gebelik (hamilelik) görüntüsü, Gebelikte 8. hafta bebek gelişimi, 8 haftalık bebek görünümü, 8 haftalık bebek nasıl olur, 8 haftalık hamilelik, gebelikte 8 hafta bebeğin boyu ve kilosu, 8. hafta gebelik, hafta hafta hamilelik resimli, 8 haftalık hamilelik kaç aylıktır

Bu yazı bilgi verme amaçlıdır; belirtilen boy ve kilo değerleri, ortalama değerlerdir. Her bebeğin kilosu, boyu ve gelişimi farklılık gösterebilir, bebeğinizin sağlıklı olup olmadığını ancak doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Sitedeki bilgiler bilgi verme amaçlı hazırlanmıştır. Bu bilgilerden yola çıkarak tedavinizde KESİNLİKLE değişiklik yapmayınız.