Gebeliğin 18. haftası

Bebeğin boyu: 20 cm

Bebeğin kilosu: 200 gram

Barsaklarda “mekonyum” adı verilen ilk dışkı üretilmeye başlar. Bebek bu haftada çok sık el ve ayak parmaklarını açıp kapatır. Erkek bebeklerde prostatın gelişimi gebeliğin bu haftasında gerçekleşir. Bu dönemde ilk doğumunu yapacak anne adayları bebeklerinin hareketlerini hissedebilecekleri gibi 22. haftaya kadar hissedemeyebilirler de. Daha önce doğum yapmış anneler ise 16. haftaya kadar erken dönemde bu hareketleri hissedebilmektedirler.

18 haftalık gebelik (hamilelik) görüntüsü, Gebelikte 18. hafta bebek gelişimi, 18 haftalık bebek görünümü, 18 haftalık bebek nasıl olur, 18 haftalık hamilelik, gebelikte 18 hafta bebeğin boyu ve kilosu, 18. hafta gebelik, hafta hafta hamilelik resimli, 18 haftalık hamilelik kaç aylıktır

Bu yazı bilgi verme amaçlıdır; belirtilen boy ve kilo değerleri, ortalama değerlerdir. Her bebeğin kilosu, boyu ve gelişimi farklılık gösterebilir, bebeğinizin sağlıklı olup olmadığını ancak doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Sitedeki bilgiler bilgi verme amaçlı hazırlanmıştır. Bu bilgilerden yola çıkarak tedavinizde KESİNLİKLE değişiklik yapmayınız.